Český Krumlov

Láká vás období renesance a gotiky ? Přeneste se na tři dny v čase a navštivte Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově.

Slavnosti pětilisté růže, znaku pánů z Krumlova, vyhráli v loňském roce soutěž Ceny Kudy z nudy a město Český Krumlov tím získalo příčku nejvyšší v kategorii akce roku 2010.

V letošním roce se uskuteční ve dnech 17. - 19.6.2011 a tradičně se můžete těšit na velkolepý kostýmovaný průvod městem, historický trh, živé šachy, gotický turnaj a ohňostroj. Čestným hostem Slavností bude bretoňský zpěvák hrající na keltskou harfu Alan Stivell, který vystoupí v pátek 17.6.2011 od 20 hod v Pivovarské zahradě.

Hodláte - li se v Českém Krumlově či blízkém okolí zdržet déle, což vám vřele doporučujeme, protože tohle město je označováno za jedno z nejkrásnějších u nás, určitě byste si neměli nechat ujít návštevu místního zámku a zejména světového unikátu - otáčivého hlediště.

Historický komplex hradu a zámku postavený na vysokém skalním ostrohu nad řekou Vltavou byl v roce 1992 zapsán do Seznamu památek světového kulturního a světového dědictví UNESCO. Státní hrad a zámek nabízí dvě prohlídkové trasy, možnost návštěvy ojedinělého barokního zámeckého divadla i nově otevřené hradní muzeum. Krásné meandry řeky Vltavy je možno spatřit z též přístupné zámecké věže. A nemůžeme opomenout ani dětmi velmi oblíbený Medvědí příkop, kde se mědvědi chovají už od roku 1707.

Součástí zámeckého areálu je i vyhlášená Zámecká zahrada založená v 17.století, ve které vás potěší procházka mezi květinovými záhony upravenými do zajímavých ornamentů. Osvěžení a odpočinek naleznete v horní části zahrady ve stínu vzrostlých stromů, kde se nachází i novodobá konstrukce otáčivého hlediště. Program představení v letní sezóně červen 2011 - září 2012 a další podrobné informace naleznete na webových stránkách města: http://www.ckrumlov.info a zámku: http://www.zamek-ceskykrumlov.eu/.

Další tipy, které byste neměli při návštěvě Českého Krumlova vynechat:

Muzeum loutek - po prohlídce, která zahrnuje i půdu, si můžete zahrát divadlo s krásnými marionetami.
Muzeum voskových figurín - osobně se seznámíte s golemem, Harry Potterem i Karlem IV.
Hospoda Na louži - přinesou vám na talíři českou klasiku - ve stylovém prostředí - za příjemné české ceny

Článek vyšel: 13.06.2011 / Odkaz

Přečtete si také

 • Česnek kuchyňský

  Legendární prostředek proti upírům je mezi lidmi i přes své typické aroma velice oblíben už odnepaměti. Patří totiž mezi nejstarší a nejúčinnější přírodní léčiva. Za prapůvodní zem původu je označována střední Asie.…

Související články

 • Tajuplná kráska z Chartres

  Jsou místa, kde i duše zapřísáhlých ateistů polechtá záchvěv posvátné úcty. A nemusíte přitom cestovat až do mystického Jeruzaléma, stačí se vydat na západ našeho starého kontinentu, do hrozny vonící Francie. Kolena…

 • Za romantikou na Dívčí kámen

  Každý z nás má sice o romantickém zákoutí své vlastní představy, ovšem na téhle jihočeské perle se jistě shodnou všichni ti, co měli tu čest vidět ji na vlastní oči. Hluboké zelené lesy, skalní ostroh s mohutnou…

 • Národní horský park Simien

  Cestování do Afriky má u nás většina lidí spojené s přímořskými destinacemi v Egyptě, Tunisku nebo Maroku. Ale chcete-li poznat skutečnou tvář a tepající srdce tohoto rozmanitého kontinentu, hledejte dále než za ploty…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %