Co takhle dát si...piknik?

Máte špatnou náladu při pohledu z okna (zataženo, déšť) nebo při pohledu do kalendáře (dovolená už proběhla a další volno v nedohlednu)? Nenechte se otrávit a využijte každého pěkného dne nebo alespoň odpoledne k relaxaci a setkání s přáteli. A nemám na mysli obligátní grilování nebo zahradní slavnost. Sledujte předpověď počasí a jakmile se na další dny objeví symbol sluníčka, popadněte telefon a zamluvte si stylový proutěný koš s piknikovým příslušenstvím. Až vyberete vhodnou lokalitu, letní siesta může začít. Je téměř jisté, že nálada se vám rázem o 100 % vylepší.

Na výběr je spousta variant. Nemáte - li možnost odjet za město do přírody, využijte nabídku pražské zahradní restaurace Vozovna Stromovka. Její zaměstnanci vám piknikový koš naplní jídlem a pitím přesně podle vašeho přání a navíc přidají i deku.

Romantiku zažijete na pikniku v zámeckém parku, který náleží k zámku Ctěnice na Praze 9 - Vinoři. Zejména ve dvojici oceníte klidné a kultivované prostředí zámeckého areálu a skvělý gastronomický zážitek díky použití kvalitních českých surovin.

Dalším tipem je prožití pikniku v Divoké Šárce. Vybrat si můžete například koš s názvem Špekoun, Výletník, Sedlák nebo Romantik. Aby se poklidné setkání v přírodě nezvrtlo v adrenalinový zážitek plný kufrování, vybaví vás provozovatelé plánkem Divoké Šárky.

Mimopražské zájemce uspokojí kompletní piknikové menu sestavené Restauracemi Intespar korunované lahví sektu.Volit lze z několika chuťově vyvážených kombinací obsahující sendviče, ovoce, pečivo, koláče, sýry, uzeniny, kuřecí speciality či celé selátko.

Moravských specialit si užijete na pikniku na hausbótu plavícím se po Baťově kanálu a řece Moravě. Jednodenní plavba s kapitánem vede z Veselí nad Moravou přes Strážnici do Petrova a zahrnuje koštování vyhlášeného moravského vína, slivovice, klobásek a domácího uzeného.

Všeobecně platí, že je dobré se při objednání piknikové soupravy informovat na výši vratné zálohy a zda jsou součástí koše také talíře, příbory, sklenice, ubrousky a vývrtka. Představte si, že většina poskytovatelů při vracení akceptuje i neumyté nádobí! Nejenže nic nemusíte vařit, ale ani uklízet. Co musíte? Jen si užívat letní pohodu, to je povinné :-) Odoláte?

Článek vyšel: 27.08.2014 / Odkaz

Přečtete si také

 • Podběl lékařský

  Podběl patří mezi první rostlinky, na které se nedočkaví bylinkáři zjara vrhají. Zlatožluté květy si svou cestu za sluncem razí leckdy už počátkem března, aniž by braly ohled na ledové zbytky sněhu. Právě teď je tedy…

Související články

 • Důchodci hromadně odmítají po prvním březnu umírat.

  Důchodci hromadně odmítají po prvním březnu umírat.Poté co si ze vzoru českých lékařů, kteří si spletli Hypokratovu přísahu s Ferengijskými pravidly zisku vzali příklad hasiči, policisté a ostatní obory, které mohou stát vydírat, ozvala se o slovo i majoritní skupina…

 • Geocaching - zábavná aktivita pro všechny

  Geocaching - zábavná aktivita pro všechnyUž jste o něm určitě slyšeli. Je to dobrodružná hra, při které prostřednictvím internetu a navigačního přístroje, hledáte „ cache “ tj. skrýše ukryté buď ve městě nebo v přírodě. Tím pádem je to činnost…

 • Nenosí vám květiny? Seznamte ho s orchidejí!

  Nenosí vám květiny? Seznamte ho s orchidejí!Přestože je orchidej považována za jednu z nejluxusnějších pokojových květin, nevyžaduje překvapivě až tolik odborné péče. Dá se dokonce říci, že je nenáročná a vhodná do našich bytových podmínek. Nejraději má totiž…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %