Společná dovolená - technická kontrola vašeho vztahu

Stává se vám, že se najednou z ničeho nic, rozbliká kontrolka chlazení na přístrojové desce vašeho vozu? Řeknete si: „ To je nějaká hloupost! Vždyť jedu z kopce! “ A nevěnujete varovnému signálu žádnou větší pozornost?

A stává se vám, že vás z ničeho nic, vytočí nevinná poznámka vašeho drahého do ruda? Nebo vám najednou začne neskutečně vadit nějaký dlouhodobý partnerův zlozvyk, kterému jste dříve nevěnovala pozornost a nechával vás chladnou?

Tak jako delší cesta na vytouženou dovolenou prověří technický stav vašeho vozidla, stejně tak společná dovolená prověří stav vašeho vztahu. Nejste dobrodruh, abyste jela přes 1.000 km k nejbližšímu moři nespolehlivým autem?

A máte dost odvahy sdílet deset volných dnů, na které se těšíte celý rok, s někým, komu už zase tolik nevěříte?

Pokud jste s partnerem ve fázi stagnace nebo už dokonce na křižovatce, společně strávené dny, kdy jste odkázáni jen sami na sebe, vám určitě napoví, jakým směrem dát. Máte - li problém shodnout se na jakékoli činnosti vyžadující spolupráci a oboustrannou toleranci, je rozhodování ohledně budoucnosti asi jasné.

Je ale docela dobře možné, že si právě tady uvědomíte, co způsobuje vaše současné partnerské problémy. Nejčastější příčinou bývá nedostatečná komunikace a když už je chyba nalezena, není nic lehčího než ji napravit. Večer u lahvinky dobrého místního vína máte možnost vše pořádně probrat a všechna nedorozumění z poslední doby si vysvětlit. Dovolená je pro takovéto dlouhé noční hovory jako stvořená.

Až si zase vzpomenete čím se navzájem obohacujete a co máte na tom druhém rádi, umocněte tuto výjimečnou chvíli nějakým společným prožitkem. Z něj totiž budete čerpat, až po návratu domů zase zapadnete do každodenního kolotoče všedních starostí. Krásnou dovolenou!

Článek vyšel: 26.07.2011 / Odkaz

Přečtete si také

 • Nožky jako z alabastru

  Správně ošetřené, upravené a nalakované nehty na nohou k létu prostě patří. Přinášíme vám 5 kroků, které vám zaberou jen 20 min času, ale výsledkem se budete v letních sandálkách kochat skoro celý…

Související články

 • Benefiční projekt Emil

  Zářivě žlutý ptáček Emil není na poli pomoci handicapovaným žádným neopeřeným holátkem. Právě naopak. Jako maskot Českého paralympijského týmu funguje už řadu let a od roku 2003 si pod svá ochranná křídla vzal také…

 • III. internetová aukce "Děti dětem"

  Jestli chcete udělat radost hned několika osobám, taky sami sobě, pomoci dětem a ještě si na památku vydražit obrázek nebo keramickou sošku, mrkněte na

 • Fotbal pro rozvoj

  Vrcholový fotbal má své pevné jádro skalních fanoušků, kteří na svou milovanou hru nedají dopustit. Kdo se ale na tento populární sport zkusí podívat s odstupem, uvidí i jeho odvrácenou tvář – chladný kalkul,…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %